Unia Woźnice sezon 2006/7:

Kłusek Łukasz, Jabłoński Arkadiusz, Kociuba Paweł, Parzych Adrian, Maniurski Dariusz, Adam Chmielewski, Waldemar Sawicki, Serowik Wojciech, Witkowski  Łukasz, Domian Łukasz, Kola, Patalan Krzysztof, Sojko Rafał, Didłuch Robert, Sojko Krzysztof, Jabłoński Krzysztof

Klub piłkarski w Woźnicach powstał w1963 roku pod nazwą LZS Łabędź Woźnice. Prezesem i założycielem klubu był Jan Kulpa. Około 1978 roku po połączeniu organizacyjnym i sfinansowaniu działalności klubu przez SHR Woźnice drużyna zaczęła występować pod nazwą UNIA Woźnice. Początkowo drużyna grała w A klasie  województwa olsztyńskiego (istniały jeszcze w owym czasie  klasy B i C), a po reorganizacji województw w 1975 r., w klasie okręgowej województwa suwalskiego. Największe osiągnięcia klubu przypadają na lata 70 i 80. W owym czasie do rozgrywek było zgłoszonych 35 zawodników.

Czołowi zawodnicy z początkowego okresu klubu, to: Knut Wolski, Reinhold Ciepluch, Horst Sztank, Warda Stanisław, Warda Zdzisław, Pieniak Jan, Kulpa Jan.

Niektórzy wychowankowie klubu występowali później w barwach zespołów z wyższych lig:

Zdzisław Warda grał prze kilka lat w "Metalowcu" Mrągowo a po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych grał w klubie regionalnym "Kosmos", a następnie był jego trenerem.

Sławomir Warda grał przez kilka lat w "Metalowcu" Mrągowo.

Jarosław Bartosiak w trakcie służby wojskowej grał  w klubie "Śniardwy" Orzysz, a następnie przez wiele lat był podstawowym zawodnikiem klubu "Wigry" Suwałki.

Oldboye Woźnice (fot. 1998 r.)

Od lewej: Podeszwa, Sparzak T, Jabłoński W., Bartosiak J, Kołakowski Z., Serowik A., Sparzak Z., Stykowski K., Dębowski R., Stykowski J., Olender, Chociłowski R, Gadomski E.

 

 

Największe sukcesy klubu:

W 1974 roku po wygraniu regionalnego turnieju w Olecku drużyna Unii Woźnice awansowała do półfinału Mistrzostw Polski Przedsiębiorstw Rolniczych rozgrywanym w Grójcu, gdzie po bardzo dramatycznym meczu, po dogrywce uległa drużynie Drwal Drwalew 4:2.

Woźnice awansowały do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim i tam dopiero uległy (4:2) "Śniardwom" Orzysz - klubowi, który grał w lidze o dwa szczeble wyższej.

W latach 90-tych doszło do połączenia klubów z Woźnic i Mikołajek i drużyna występowała pod jednym szyldem (2-3 lata). Niestety szybko okazało się , że zawodnicy z Woźnic przestali grać w tej drużynie (mecze i treningi odbywały się w Mikołajkach). Były to czarne lata dla sportu w Woźnicach. Jednakże po tej "fuzyjnej" wpadce ponownie reaktywowano klub z siedzibą w Woźnicach. Wróciliśmy znowu do gry.

Początkowo boisko piłkarskie mieściło się we wsi Woźnice w pobliżu szkoły, a po przejęciu finansowania przez Stację Hodowli Roślin, wybudowano boisko piłkarskie z oświetleniem bezpośrednio na osiedlu w Woźnicach.

Prezesami byli kolejno: Kulpa Jan, Poździał Leon, Krion Henryk, Zera Zygmunt.

"21 bramek w Woźnicach",  to tytuł z pierwszej strony Gazety Olsztyńskiej po meczu Woźnice - Sątopy Samulewo (3:7 przegrali juniorzy a seniorzy wygrali 7:4). Tak wysokie wyniki nie umknęły uwadze ówczesnym redaktorom Gazety Olsztyńskiej (lata 70-te).

LISTA ZGŁOSZENIOWA ZAWODNIKÓW (sezon 1975/76):

1. Gadomski Eugeniusz

2. Sparzak Zygmunt

3. Kłusek Czesław

4. Ciszewski Zdzisław

5. Stykowski Józef

6. Dębowski Ryszard

7. Lisowiec Jerzy

8. Warda Sławomir

9. Kulpa Jan

10. Wołosz Leon

11. Sparzak Tadeusz

12. Wołosz Roman

13. Gorący Diter

14. Kociuba Piotr

15. Jabłoński Waldemar

16. Parzych Józef

17. Łubkowski Ryszard

 

Wycinki z Gazety Olsztyńskiej

 


                  Tabela sezon 1975/76                                  Tabela sezon 1980 - jesień
               

  

 

 

 

 

     

 Tabela sezon 1981/82- jesień                       Tabela sezon 1981/82- koniec rundy 

 

Drużyna UNI 29 marca 1988

 

Unia Woźncie - sezon 2006/2007 - runda wiosenna:

oraz kilka migawek z meczu Unia - Łabędnik:

Dnia 2 czerwca 2007 roku na stadionie w Woźnicach odbyła się impreza z okazji 45-lecia klubu piłkarskiego "Unia Woźnice". Dyplomami i pucharami nagrodzeni zostali wieloletni dizałacze klubu: Jan Kulpa, Leon Poździał, Zyugmunt Zera, Józef Stykowski , Czesław Kłusek. Obył się również mecz oldboye Mikołajki - Woźnice wygrany przez piłkarzy z Woźnic 2:1. Dawno drużyna nie grała w takim składzie, od lewej:

Poździał Leon, Chociłowski Ryszard, Sparzak Tadeusz, Stykowski Józef,  Witkowski Wiesław, Kulpa Jan, Bartosiak Jarosław, Kłusek Czesław, Sparzak Zygmunt, Ciszewski Waldemar,  Serowik Witold, Dębowski Ryszard, Radziszewski Tadeusz (w roli sędziego), Malinowski Krzysztof, Darmofał Dariusz, Maniurski Dariusz, Żywica Mirosław, Podbielski, Serowik Waldemar